Arik Levy

Poznaj licencjobiorcę GreenEarth
Pralnia Locker

Prezes: Arik Levy

W biznesie: od 2005 roku
Lokalizacja: San Francisco, CA

Kwalifikacje: Każda pralnia posiadająca licencję na GreenEarth.

Dla większości ludzi, słowo "szafka" (ang. locker) przywołuje wspomnienia z liceum, ale dla Arika ma inne znaczenie.

Po ukończeniu w 1996 roku Uniwersytetu Bentley, Arik przeniósł się do San Francisco, aby kontynuować karierę w technologii. Długie godziny pracy sprawiały, że trudno było mu wykonać pranie chemiczne, więc zaczął szukać lepszego sposobu. Szczególnie interesowało go znalezienie sposobu na integrację technologii z branżą czyszczenia chemicznego. Dzięki jego doświadczeniu w komputerowych systemach informacyjnych był w stanie to zrobić. Pomysł niezawodnej, bezproblemowej pralni chemicznej dla konsumentów, powstał w 2005 roku wraz z otwarciem Laundry Locker. Celem Arika była „zmiana sposobu w jaki świat robi pranie.”

We wcześniejszych latach, pralniomaty były rozstawione w różnych budynkach mieszkalnych w całym San Francisco. Reklama była prowadzona głównie przy użyciu Internetu, przy pomocy serwisu Yelp. W 2009 roku Laundry Locker zaprzestało używania tej strategii i zamiast tego zdecydowali się na budowę własnego zakładu wysokiej jakości czyszczenia przy użyciu systemu GreenEarth.

Firma Laundy Locker obsługuje nie tylko apartamenty mieszkalne, ale również biura znajdujące się na jej obszarze, takie jak Twitter i Dropbox. Pralnia Locker posiada kilka pralniomatów wokół miasta, które są otwarte 24 godziny na dobę, dzięki czemu klienci mogą odebrać lub zostawić ubrania o każdej porze dnia.

Kierowcy odbierają ubrania z pralniomatów i przywożą je do zakładu w celu wyczyszczenia. Przed rozpoczęciem procesu, każda sztuka ubrania jest fotografowana, a zdjęcie umieszczane jest w serwisie internetowym, aby klient mógł zobaczyć plamy lub rozdarcia, które wymagają szczególnej uwagi. Użycie wgrzewanych kodów kreskowych umożliwia łatwiejsze i dokładniejsze śledzenie odzieży.

Każdy zestaw pralniomatu ma wysokość około 81" i składa się z dwóch komór. Pralniomaty są dostępne do zakupienia w Drop Locker w cenie $250 za komorę. Wewnątrz szafki znajduje się, opatentowany przekątny stojak, który zapobiega marszczeniu się i zbijaniu dłuższych ubrań.

Drop Locker sprzedaje pralniomaty oraz oprogramowanie, właściwe dla tej technologii. Oprogramowanie umożliwia zarządzanie płatnościami, CRM, wysyłanie wiadomości e-mail i powiadomień SMS, jak również wsparcie usług wewnętrznych. Wszyscy partnerzy Drop Locker są zachęcani do korzystania z tego systemu.

Wiceprezes Rozwoju Biznesu Drop Locker, Chris Moreno, wierzy, że „pralniomaty są przyszłością, gdyż mają wiele możliwości.” Laundry Locker została ostatnio opisana w CSB Money.

Kryteria wyboru: Wybór do centrum uwagi jest zależny od stopnia dostosowania się do misji GreenEarth, polegającej na zmianie prania chemicznego na lepsze, charakteryzującego się skutecznością w spełnianiu ciągle zmieniających się potrzeb klientów i ich ubrań oraz mającego pozytywny wpływ na środowisko i zdrowie społeczeństwa.

Powrót
A set of lockers in a Laundry Locker store.
Laundry Locker team with SF Fire Firefighters collecting toys for kids at the Grand Opening of their 800th location.