Dennis De Beer

Poznaj licencjobiorcę GreenEarth
Pranie Chemiczne Panda First Class

Prezes: Dennis De Beer

Lokalizacja: Netherlands

Od otwarcia swoich drzwi w 1956 roku, pralnia chemiczna rodziny De Beer przeszła przez trzy pokolenia. Biznes został otwarty przez dziadka Dennisa, który był jednym z pierwszych właścicieli pralni chemicznych w Holandii. W 1995 roku, Dennis i jego żona Patricia przejęli pralnię. Pierwszym zamówieniem w biznesie był zakup nowego, najlepszego wyposażenia. Pomimo tego, że nie wszystko zostało wymienione, mama Dennisa, Monique, pracuje na recepcji do dnia dzisiejszego.

Obecnie, Panda Stomerij posiada jeden punkt odbiorczy i jeden zakład przetwórczy. Punkt odbiorczy cieszył się szczególnie dużą popularnością wśród klientów ze względu na lokalizację w Hadze, która leży na przecięciu głównych szlaków komunikacyjnych. Sklep ten ma doskonałą lokalizację również ze względu na bliskość budynków agencji rządowych i innych. Oferuje wygodną usługę czyszczenia garniturów tego samego dnia, które stanowią zdecydowaną większość przyjmowanych ubrań. Obecnie pralnia chemiczna stanowi około 70% ogólnej działalności firmy Panda, podczas gdy 30% to przetwarzanie przy udziale wody.

W przeszłości, pralnie w Holandii miały reputację szkodliwych dla odzieży i otoczenia. Dennis pracuje nad zmianą postrzegania tej branży. Poprzez zainstalowanie pompy ciepła, oświetlenia LED i paneli słonecznych w swoich sklepach, Dennis zmniejszył zużycie wody i energii o 70%. Dzięki zapewnieniu wysokiej jakości, delikatnego czyszczenia (zarówno wodnego przy zanurzeniu i bez zanurzenia w systemie GreenEarth) Dennis stwierdza, że coraz więcej konsumentów daje pralniom chemicznym drugą szansę. Panda jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest "stanie się najbardziej przyjaznym dla środowiska dostawcą wysokiej jakości prania odzieży w kraju."

Dennis mocno wierzy, że bardzo duże znaczenie ma rodzaj używanej technologii dla pozostania w czołówce. W recepcji sklepu używa iPada, aby zachęcić klientów do pozostawienia swoich adresów e-mail. Stwierdził, że jest to najprostszy i najbardziej skuteczny sposób zapisania klientów do programu lojalnościowego, co pozwala na wysyłanie im wiadomości ze sklepu lub informacji o promocjach odpowiednich dla klienta. Sprzedaż w Panda nadal rośnie, co Dennis zawdzięcza "kombinacji GreenEarth, mediom, dobrej stronie internetowej, a także polecaniu ich usług."

Panda stała się znana, zarówno lokalnie jak i międzynarodowo, dzięki doświadczeniu w praniu kostiumów teatralnych. Wszystko, zaczęło się prawie 10 lat temu, kiedy projektantka kostiumów teatralnych z lokalnej grupy teatralnej skontaktowała się z Dennisem. Była sfrustrowana, gdyż poprzednia pralnia chemiczna doprowadziła ich do ruiny. Dzięki polecaniu w środowisku teatralnym, Panda stała się bardzo znaną pralnią chemiczną skomplikowanych kostiumów. Panda czyściła kostiumy między innymi dla Zakonnicy w przebraniu, Mamma Mia, Króla Lwa, Mary Poppins, „We Will Rock You” – Quenn, i Wicked. Dennis jest w stanie oczyścić kostiumy sceniczne z mnóstwem koralików i cekinów, należących do zespołów z najważniejszych stolic europejskich, w tym w Wiednia, Londynu i Amsterdamu. Daje mu to unikalną przewagę nad konkurencją. Panda wyróżnia się tym, że w przeciwieństwie do konkurencji jest w stanie oczyścić każdy kostium.

Panda posiada mocną bazę klientów, składającą się nie tylko z członków społeczności teatralnej, ale także związanych z modą. Addy Van Den Kromenacker, jest jednym z najbardziej popularnych projektantów w Holandii, i bywa częstym klientem w Panda. Addy Van Den Kromenacker ufa Dennisowi w pielęgnowaniu swojej odzieży, i rekomenduje go wszystkim swoim klientom.

Z bazą klientów, która wzrasta o 15% każdego roku, i z dwojgiem małych dzieci w domu, jest wysoce prawdopodobne, że Panda pozostanie w rodzinie De Beer dla przyszłych pokoleń.

Kwalifikacje: Każda pralnia posiadająca licencję na GreenEarth.

Kryteria wyboru: Wybór do centrum uwagi jest zależny od stopnia dostosowania się do misji GreenEarth, polegającej na zmianie prania chemicznego na lepsze, charakteryzującego się skutecznością w spełnianiu ciągle zmieniających się potrzeb klientów i ich ubrań oraz mającego pozytywny wpływ na środowisko i zdrowie społeczeństwa.

Powrót
Owner of Panda Stomerij, Dennis De Beer.
Costumes from the musical "We Will Rock You".
The Ipad allows customers to quickly sign up for Panda's email program right at the front counter.
Costumes from the musical "Mary Poppins".