Doris Easley

Poznaj użytkowników GreenEarth
Renowacja Tekstyliów

Właściciel:Doris Easley

Lokalizacja: Roseville, CA
W biznesie: od 1942 roku

Nagrody: Nagroda za całokształt twórczości, Kalifornijski Związek Właścicieli Pralni/ Międzynarodowy Kongres Właścicieli Pralni – Pracz Roku / Pierwsza kobieta wybrana na stanowisko prezesa IDC.

Wyróżnienia: Jako niekwestionowany ekspert w renowacji antyków, Doris miała swój udział w pracy nad nietypową odzieżą i materiałami z całego świata, między innymi z Arabii Saudyjskiej. Od niezwykłych do efektownych, Doris miała do czynienia z nimi wszystkimi. Odnawiała eksponaty dla Azjatyckiego Muzeum Sztuki, Rezydencji McHenry,- kołdrę, która wisi w Smithsonian i koronkową pościel z wystawy w Uniwersyteckich Wieżach Hoover w Standford. Doris pracowała nad kolekcjonerskimi koszulkami graczy baseballowych, takich jak Dan Marino i Willie Mays. Na specjalną uwagę zasługuje renowacja przedmiotów należącej do Księżnej Diany, Królowej Wiktorii i Księcia Alberta, ale według jej samej najbardziej pamiętny był „900 letni fragment z jaskiniowego pochówku”.

Doris dołączyła do branży pralniczej wraz ze swoim mężem, kiedy to przeprowadzili się z Północnej Dakoty do Kalifornii. Ojciec jej męża był krawcem,, dlatego też czyszczenie chemiczne wyglądało na naturalną przemianę. Przez ponad dziesięć lat, Doris wypełniała niszę w przemyśle prania chemicznego. Można powiedzieć, że będąc w biznesie przez prawie 70 lat nauczyła się „kilku” rzeczy na temat przemysłu czyszczenia chemicznego. Otrzymuje do renowacji odzież z całego świata, która wymaga wprawnego oka i ostrożnej ręki eksperta. Jej strategia cenowa jest oparta o rodzaj otrzymanej odzieży i jej stan. Przykłada wielką wagę do zawartości włókien, projektanta i metki ubrania. Jeśli nie ma 100 procentowej pewności, że uda jej się z powodzeniem wyczyścić i odnowić otrzymaną odzież, nie podejmuje się zadania. Pozostała wierna tej filozofii, w wyniku czego jej klienci, zawsze byli zadowoleni. Fakt, iż od 1965 roku nidgy nie musiała płacić klientowi za wymianę odzieży przypisuje dobrej komunikacji z klientem.

Jednym z wyzwań dla Doris jest obchodzenie się z delikatną odzieżą, z jaką ma do czynienia codziennie. Wiele materiałów ma słabe włókna, które z wiekiem się rozpadły, czyniąc je kruchymi. W celu zachowania ich integralności, nie może dodawać nowych nici do starej odzieży. Przy użyciu GreenEarth jest w stanie czyścić bardziej delikatne i kruche materiały bez obaw, gdyż jest on odpowiedni dla każdego rodzaju materiału i wszystkich dodatków. W trakcie rozmowy z Boris GreanEarth Cleaning zrozumiało, że utrzymanie się w biznesie przez 67 lat to jedna sprawa, co samo w sobie jest już osiągnięciem; kolejną sprawą jest pozostanie liderem w swoim fachu. Tak więc co jest kluczem do sukcesu Doris? „Kluczem jest komunikacja. Komunikacja z klientem jest bardzo istotna. Zawsze upewniam się, aby dokładnie obejrzeć odzież w obecności klienta i przed rozpoczęciem procesu renowacji omówić z nim wszystkie etapy. Zachęcam klientów do tego samego. Niech zadają pytania, pokazują problematyczne miejsca lub plamy, tak, aby pralnia chemiczna mogła przeprowadzić pracę w najlepszy z możliwych dla klienta sposobów.

Kwalifikacje: Każda pralnia posiadająca licencję na GreenEarth.

Kryteria wyboru: Wybór do centrum uwagi jest zależny od stopnia dostosowania się do misji GreenEarth, polegającej na zmianie prania chemicznego na lepsze, charakteryzującego się skutecznością w spełnianiu ciągle zmieniających się potrzeb klientów i ich ubrań oraz mającego pozytywny wpływ na środowisko i zdrowie społeczeństwa.

Powrót
I always make sure that I take the time to explain the process of restoration to my customers , communication is key.(Above: Doris Easley with Kelsey McLellan at Fabricare 2012 Long Beach, CA).
Doris restores a very old tapestry with burgundy dye transfer from velvet backing.